Ogrodzenia akustyczne wśród parawanów hałasu

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne i panele Noistop redukują hałas uliczny i dźwięk

photo
Ekran dźwiękochłonny

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne to skuteczny sposób na zabezpieczenie Twojej posesji przed hałasem z zewnątrz i zapobieganie niechcianym gościom. Prawidłowo zainstalowane bariery akustyczne mogą znacznie zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować hałas otoczenia na podwórku lub w ogrodzie. Istnieją dwa podstawowe rodzaje ogrodzeń akustycznych – panele z dyfuzorami. Akustyczne panele działowe są instalowane zarówno powyżej, jak i poniżej poziomu gruntu. Podstawową zaletą tych ogrodzeń jest ich skuteczność w redukcji dźwięku.

Ekrany dźwiękochłonne

Zarówno panele, jak i dyfuzory mogą skutecznie wygłuszyć podwórko lub ogród, redukując hałas z zewnątrz nawet o 95%. Chociaż ogrodzenia akustyczne są skuteczne w redukcji dźwięku, wielu właścicieli domów nadal nie decyduje się na ich instalację ze względów estetycznych. Bariery dźwiękowe są skuteczne w zatrzymywaniu hałasu zewnętrznego poprzez pochłanianie dźwięku. Jako takie ogrodzenia akustyczne i bariery dźwiękowe zazwyczaj osiągają dwudziestopięcioprocentową redukcję (lub ćwierć procenta hałasu), co równa się około jednej trzeciej decybela hałasu.

Ekran foniczny stawka

Jednym z popularnych typów ogrodzeń dźwiękoszczelnych są ogrodzenia z barierą dźwiękową, które składają się z warstwy gęstych materiałów, takich jak włókno szklane lub polietylen. Materiały te zapewniają doskonałą absorpcję dźwięku poprzez redukcję dźwięku odbitego. Grubość materiału zmniejsza echo, zapewniając jednocześnie szczelne zamknięcie. Inne popularne ogrodzenia bariery dźwiękowej są zbudowane z drewna, cegły, stali lub betonu. Każdy z tych materiałów ma różne poziomy absorpcji dźwięku i przeszkód dźwiękowych. Bariera dźwiękowa może składać się z jednego materiału lub kombinacji materiałów.

Parawany akustyczne rzekome

Wiele osób uważa wygłuszenie za estetykę, co wyjaśnia, dlaczego instalują ogrodzenia bariery dźwiękowej w podwórkach, które umożliwiają dostęp do ich podwórka. Inni właściciele domów traktują jednak izolację akustyczną jako próbę zmniejszenia zanieczyszczenia. W rzeczywistości ściany akustyczne nie przyczyniają się w żaden sposób do zmniejszenia zanieczyszczenia. Akustyczne ogrodzenia, które są przeznaczone do izolacji akustycznej są skuteczne tylko wtedy, gdy panele akustyczne na ścianach zawierają małe otwory lub pęknięcia, które pozwalają niektórym falom dźwiękowym uciec. Jeśli otwory są duże lub wystarczająco duże, fale dźwiękowe po prostu przejdą przez nie i załamią się w innych kierunkach, co zniweluje barierę dźwiękową. Ponieważ większość właścicieli domów chce, aby ich podwórka były estetyczne, zaskakujące jest to, że wielu z nich decyduje się na użycie ogrodzeń akustycznych bez względu na ich wpływ na zanieczyszczenie środowiska.

Przykładem ogrodzenia, które nie zmniejsza poziomu hałasu, ale może nadal wygłuszać, jest bambusowa osłona żywopłotu elektrycznego. Bambus ma naturalne właściwości bariery dźwiękowej, które zapobiegają przenikaniu dźwięków energetycznych do życia roślinnego. To z kolei utrzymuje korzenie roślin z produkcji toksyn, które pogarszają podszewkę domu. Zanieczyszczenie dźwięku, które te panele tworzą jednak często jest uważane za dopuszczalne, biorąc pod uwagę, że większość ludzi uważa, że jest to część naturalnego zanieczyszczenia dźwiękowego miasta. Problem polega na tym, że niektóre domy położone z dala od centrów miast doświadczają tego zanieczyszczenia dźwięku częściej niż te położone bliżej centrum.

Jedynym sposobem na stworzenie bariery dźwiękowej jest instalacja gęstych materiałów, takich jak skała i drewno, które działają jak bariery dźwiękowe nawet bez użycia ogrodzeń akustycznych. Te gęste materiały działają jak bariery dźwiękowe, nawet jeśli nie mają otworów lub pęknięć, przez które mogłyby przedostawać się fale energetyczne. Jeśli masz wystarczająco gruby materiał, fale dźwiękowe powstałe w wyniku upadku średniej wielkości drzewa na Twoją posesję będą miały niewielki lub żaden wpływ na Twoje zdrowie i nie będziesz musiał się martwić, że jesteś narażony na uciążliwe zanieczyszczenie dźwiękiem.

Ekrany hałasu do domu

Innym materiałem często stosowanym w ogrodzeniach akustycznych, który nie ma właściwości blokujących, a jednocześnie jest w stanie zmniejszyć hałas uliczny, jest wełna mineralna. Wełna mineralna działa jak bariera dźwiękowa, nawet gdy nie ma wilgoci lub turbulencji powietrza, dzięki swojej specjalnej właściwości redukowania fal dźwiękowych do minimum. Jeśli zdecydujesz się zainstalować panele z wełny mineralnej wokół swojej nieruchomości, to należy również rozważyć zainstalowanie nad nimi materiałów non stop, które pomagają wełnie uszczelnić fale dźwiękowe przed wejściem do domu.

Zaletą nonstop i akustyczne panele połączone jest to, że tworzą one barierę dźwięku, który jest grubszy niż inne rodzaje ogrodzeń. Grubszy płot jest bardziej skuteczne w dźwięku proofing swoją własność od niechcianych fal dźwiękowych. Ponadto, są one lepsze opcje niż inne materiały dźwiękoszczelne, takie jak sztywna pianka lub masa załadowany winylu, ponieważ materiały te tworzą barierę energetyczną nawet bez szczelin. Jeśli chcesz stworzyć barierę dźwiękoszczelną i są na napięty budżet, a następnie decydując się na luzem tłoczone arkuszy z wbudowanym polistyrenu jest najlepszym rozwiązaniem. Jest to jeden z najtańszych i najlepszych materiałów dźwiękoszczelnych dostępnych obecnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *